Pożegnanie śp. Jolanty Adamczyk

„Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.
Tak jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić…
tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić”

                                                           Ks. J. Twardowski

W imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Pracowników Obsługi i Administracji, Uczniów, Przedszkolaków oraz Rodziców Zespołu Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza we Włocławku pragnę pożegnać śp. Jolantę Adamczyk, naszą panią logopedę. Mimo iż przepracowała 40 lat w swoim zawodzie, to nam przypadł zaszczyt współpracy z nią w ostatnim etapie jej życia, bo krótkie dwa miesiące, ale jakże owocne, wyjątkowe. W tym czasie całemu zespołowi współpracowników dała się poznać jako wspaniały, rzetelny fachowiec, mający dobre podejście do dzieci, trafnie doradzający rodzicom, cierpliwy, ciepły i serdeczny. Pani Jola była bardzo otwarta i kontaktowa, zawsze miała czas na rozmowę i serdeczną wymianę zdań, pomimo wielkiego bólu, jaki nosiła w swoim sercu, po tragicznej stracie najstarszego syna Tomasza. Wielką radość i umocnienie przynosiło jej uczestnictwo w mszach sprawowanych dla społeczności szkolnej.

Niech to nasze dzisiejsze pożegnanie z Tobą będzie jednocześnie podziękowaniem za Twoją pracę, zaangażowanie na rzecz szkoły i dzieci oraz Twoją obecność wśród nas, która nie kończy się tym fizycznym rozstaniem, ale przez pamięć i modlitwę poprowadzi do spotkania w wieczności.
Spoczywaj w pokoju!

ks. Sebastian Tomczak

Skip to content