Światowy Dzień Rzucania Palenia

Uczniowie  klas 4-8 Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza we Włocławku  aktywnie włączyli się w akcję Światowego Dnia Rzucania Palenia, który przypada zawsze w trzeci czwartek listopada.

W Polsce obchodzony jest od 1991 roku. Głównym celem organizowanych z tej okazji kampanii jest trwała zmiana zachowań zdrowotnych poprzez m.in. zachęcenie do zerwania z nałogiem palenia tytoniu.  W ramach akcji uczniowie przygotowali  tematyczne plakaty, opracowali hasła oraz uczestniczyli w happeningu „Stop paleniu!!!”. W holu szkoły została wykonana tematyczna wystawa.  Został przeprowadzony konkurs na hasło i plakat o tematyce antynikotynowej.

W kategorii plakatu przyznano:

  • dwa I miejsca dla klas 4b i 8a
  • dwa II miejsca dla klas 6b i 5c

W kategorii hasło przyznano:

  • I miejsce – kl. 7a „Zginą w pożarze płuc  nowotworów,  jeśli nie rzucą wnet swych nałogów”
  • II miejsce – kl.  5c chł. „Każdy człowiek dobrze wie, że palenie bardzo złe!”

Gratulujemy !!!

Bożena Sobierajska – organizator akcji szkolnej

Skip to content