Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 26 listopada dzieci z Katolickiego Publicznego Przedszkola ”Pod Aniołem Stróżem”  brały udział w obchodach Światowego Święta Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego przyjaciela „Pluszowego Misia”, który towarzyszył im przez cały dzień.

W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów. Maluchy miały okazję zapoznać się z historią powstania tego święta. Swoim strojem podkreśliły, że jest to dla nich wyjątkowy dzień, ponieważ wszyscy przebrali się za misie.

W przedszkolu w tym dniu dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, piniatę oraz degustację największego przysmaku Kubusia Puchatka, a mianowicie pysznego miodku.

Ponadto przedszkolaki specjalnie na urodziny pluszowego przyjaciela, przygotowały wiersze i zaprezentowały je wszystkim misiom, które w tym dniu były w przedszkolu.

Jednak najwięcej radości sprawiły dzieciom odwiedziny dużych pluszowych misiów, które z wielką radością przytulały i opowiadały dlaczego lubią się do nich przytulać.  Cała zabawa zakończyła się wspólnym poczęstunkiem – wspaniałym, pysznym tortem w kształcie misia. Ciekawą atrakcją była też przygotowana przez panie nauczycielki fotobudka misiowa, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie.

Święto Pluszowego Misia na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych uroczystości przedszkolnych.

Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Kaczmarkom – rodzicom Ksawerego oraz pracownikom Restauracji Podgrodzie za przygotowanie dla dzieci przepięknego, pysznego tortu.

Paulina Makowska
Ewelina Rutkowska

Skip to content