Koncert “Długoszacy dla Długosza” u Długoszaczków

W poniedziałek 3 grudnia w “Małym” Długoszu również obył się koncert muzyczny jako wspomnienie urodzin Patrona szkoły – ks. Jana Długosza. Uczniowie przygotowali występ, na którym zaprezentował się chór szkolny. Młodzi artyści nawiązując do patriotycznych motywów muzycznych, przedstawili utwory o tej właśnie tematyce. Ponadto można było usłyszeć utwory religijne. Ks. wicedyrektor Sebastian Tomczak wspomniał, w nawiązaniu do postaci ks. Jana Długosza, o portrecie, jaki uczniowie klas pierwszych otrzymali w tym roku podczas ślubowania od społeczności “Dużego” Długosza, a który to portret został po koncercie uroczyście odsłonięty. Chór szkolny pracuje pod kierownictwem nauczyciela muzyki – Tomasza Centkowskiego. Życzymy chórzystom wytrwałości w pracy, sukcesów i mamy nadzieję, że powstały w tym roku chór szkolny na stałe wpisze się w uroczystości szkolne.

Tomasz Centkowski

 

Skip to content