“Czekanie”. Przedświąteczna akcja pomocy… zwierzętom ze schroniska

Czekanie

Popatrz na psa uwiązanego przed sklepem
o swym panu myśli
i rwie się do niego
na dwóch łapach czeka
pan dla niego podwórzem łąką lasem domem
oczami za nim biegnie
i tęskni ogonem

pocałuj go w łapę
bo uczy jak na Boga czekać

ks. Jan Twardowski

Tradycyjnie członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Mały Książę”   pod kierunkiem pani Bożeny Sobierajskiej odwiedzili 19 grudnia 2018 r. schronisko dla zwierząt we Włocławku. Celem wyprawy było przekazanie karmy zebranej wśród społeczności Długosza przez wolontariuszy oraz świetlicę szkolną. Wolontariusze mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem schroniska dla zwierząt.  Z radością  dziękujemy pani Anecie Pawłowskiej za pomoc w zaangażowaniu uczniów w bardzo udaną  akcję.

Wyprawie uczestniczyli wolontariusze klasy 4a i 5a i b Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza we Włocławku: Zofia Hasiuk, Nikola Pastuszak, Konrad Felińczak, Michalina Golańska, Michał Nieprawski, Natalia Żychowicz.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji !!!

Bożena Sobierajska
– opiekun szkolnego Koła Wolontariatu „Mały Książę”

 

Skip to content