Rekolekcje Adwentowe w przedszkolu

Dnia 19 grudnia 2018 roku odbyły się w naszym przedszkolu rekolekcje adwentowe, które poprowadziła siostra Rut Zawadzka ze Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi we Włocławku. Siostra Rut od września tego roku pełni funkcję wychowawcy najmłodszej grupy w naszym przedszkolu.

Podczas spotkania rekolekcyjnego mogliśmy przygotować nasze serca na zbliżające się Boże Narodzenie. Forma jego prowadzenia okazała się bardzo atrakcyjna dla dzieci, które wykazywały się nadzwyczajną aktywnością, a zachęcane przez Siostrę do współpracy, szybko i radośnie wykonywały poszczególne zadania. Było ich tak dużo, że trudno je w kolejności wyliczyć, ale wszystkie miały na celu przypomnieć nam: czym naprawdę jest Adwent, na kogo czekamy w tym wyjątkowym czasie i co to znaczy być gotowym na spotkanie z Panem Jezusem, gdy przyjdzie.

Czas rekolekcji adwentowych upłynął w rozśpiewanej i wesołej atmosferze. Serdecznie dziękujemy siostrze Rut za podjęty trud przygotowania serduszek naszych małych przedszkolaków do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Ewelina Rutkowska
Paulina Makowska

Skip to content