Ferie w “małym” Długoszu

Ferie to wspaniały czas wypoczynku od nauki. Można ten wolny czas spędzać na różne sposoby. Jednym z nich są półkolonie, które zorganizowaliśmy w “małym” Długoszu w dniach od 14 do 18 stycznia 2019 r.

I dzień ferii

W poniedziałek 14.01.2019 r. rozpoczęliśmy półkolonie zimowe. Uczestnicy zostali zapoznani z zasadami bezpieczenstwa. Tego dnia uczestniczyliśmy w warsztatach wykonywania świec z wosku pszczelego prowadzonych przez p. Zuzannę Lipińską z WCEE. Nie zabrakło również zajęć z języka angielskiego z wykorzystaniem iPadów. Dzieci uczestniczyły także w zajęciach sportowych. Wspólnie udaliśmy się do kina na seans filmowy pt. “Ralph Demolka w internecie”.


II dzień ferii

Drugi dzień ferii zimowych upłynął w atmosferze gier planszowych. Po śniadaniu odbyły się zajęcia w grupach: kodowanie na dywanie, zajęcia plastyczne, origami oraz zabawy ortograficzne. Byliśmy również w klubie gier planszowych TAKTYK w Browarze B. Podczas turnieju w „Ślimaki to mięczaki” dwie osoby wygrały gry, w które z pewnością pograją podczas ferii w domu.


III dzień ferii

Trzeci dzień upłynął w atmosferze rywalizacji sportowej. Po śniadaniu wyruszyliśmy do kręgielni przy ulicy Wysokiej. Okazało się, że dzieci świetnie potrafią grać w kręgle. Walka była zacięta do ostatniej minuty, ale pamiętaliśmy przede wszystkim o tym, aby dobrze się bawić. W doskonałych humorach wróciliśmy na obiad. Następnie udaliśmy się na zajęcia w grupach. Były gry planszowe i edukacyjne, sportowe, plastyczne i komputerowe. Dzieci świetnie się bawiły i zadowolone wróciły do domów.


IV dzień ferii

Czwartkowy dzień na półkoloniach upłynął pod hasłem nieustającej radości w Centrum Zabaw Rio. Cała grupa uczniów uczestniczących w tym dniu w zajęciach miała możliwości przeżycia wspaniałych chwil na zjeżdżalniach, karuzelach, w śród tysiąca piłeczek, korytarzy i labiryntów. Wspólna integracja poprzez zabawę to doskonała okazja, żeby poznać i polubić się nawzajem. Każdy znalazł coś dla siebie. Amatorzy rozrywki i rywalizacji również mogli poczuć smak zwycięstwa w grach zespołowych i indywidualnych. Po powrocie i obiedzie zajęcia przygotowane przez poszczególnych opiekunów cieszyły się wielką popularnością.


V dzień ferii

Piątek to dzień skoków na trampolinach. JUMP Heaven Włocławek – Park trampolin gościł uczestników półkolonii w Długoszu. Pokazom akrobatycznym nie było końca. Po odpowiednim przeszkoleniu, wszystkie dzieci w mgnieniu oka opanowały wszystkie możliwe atrakcje. W poszczególnych strefach akrobatycznych każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności. Mimo zimowej temperatury na zewnątrz w środku panowała gorąca cyrkowa atmosfera. Po powrocie, obiedzie i małym odpoczynku, uczestnicy mogli wziąć udział w zajęciach sportowych, tanecznych, muzycznych oraz spokojnych gier planszowych.

Skip to content