Olimpiada wiedzy o bezpieczeństwie – Toruń 2019

W ubiegłym tygodniu, w piątek 11 stycznia 2019 roku, trójka naszych licealistów : Aleksandra Lewandowska  z kl. II A, Aleksandra Pikulska z II BJakub Oleradzki z II B uczestniczyła w  II etapie  IX Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pt. „ Bezpieczny i przyjazny region”, który odbył się w budynku Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.  W zmaganiach wzięło udział 128 uczestników z całego województwa, którzy zakwalifikowali się z I etapu.

Olimpiada ta ma na celu pobudzić młodych ludzi do podejmowania działań związanych z bezpieczeństwem w ich środowiskach lokalnych. Uczestnicy przedmiotowego przedsięwzięcia w głównej mierze powinni wykazać się wiedzą z zakresu ogólnych przepisów dotyczących ładu i porządku publicznego, ale również powinni posiadać wiedzę dotyczącą lokalnych norm prawnych.

Krzysztof Łodygowski

Skip to content