Warsztaty w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

Dnia 7 lutego klasa 1a wybrała się do Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej na warsztaty „Być jak Zagajewski”. Uczniowie poznali twórczość Stanisława Zagajewskiego. Zapoznali się z sylwetką tego wielkiego włocławskiego artysty. Podczas warsztatów dowiedzieli się czym rzeźba różni się od płaskorzeźby. Obejrzeli również bardzo ciekawy film o życiu i twórczości tego sławnego artysty. Poznali wiele ciekawostek z jego życia. W części warsztatowej, inspirując się twórczością Stanisława Zagajewskiego, uczniowie wykonali własne rzeźby w glinie, dodając do tego surowce „najniższej rangi”, tj. nakrętki, słomki, koraliki, druciki. Pierwszoklasiści wykazali się niezwykłą kreatywnością przy ich tworzeniu. Dzieci nabyły przy tym umiejętności bezpiecznego korzystania z wybranych pomocy i narzędzi drewnianych.

Dziękujemy Pani Kalinie Ciesielskiej – mamie Marcela – za przygotowanie i przeprowadzenie interesujących zajęć oraz  Pani Urszuli Bordyn – wychowawcy świetlicy – za pomoc w opiece nad dziećmi.

Katarzyna Matuszewska

Skip to content