Dzień Bezpiecznego Internetu w Długoszu

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, obchodzonego od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej, są podejmowane liczne działania w ponad 140 krajach na całym świecie. Mają promować pozytywne zachowania w Internecie oraz aktywne współdziałanie na rzecz bezpieczeństwa w sieci.

Organizatorem Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, a patronatu honorowego dla tego wydarzenia udzieliły: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz Komenda Główna Policji.

Tegoroczne obchody odbyły się 5 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”, ale różne inicjatywy nawiązujące do tego dnia trwają nadal. Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji. Przez tydzień – od 4 do 8 lutego – odbywały się specjalne zajęcia z informatyki. Uczniowie klas czwartych SP wspólnie oglądali filmiki ze strony saferinternet.pl, a potem brali udział w dyskusji. Natomiast ich starsi koledzy z klas 5 i 6 SP oraz trzecich gimnazjum tworzyli na komputerach plakaty, ulotki i prezentacje promujące wspólne działanie w kierunku bezpiecznego internetowego środowiska.

Jadwiga Piasecka

Skip to content