Europejski Dzień Logopedy w Małym Długoszu

W dniu 6 marca 2019 r. świętowaliśmy Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji w przedszkolu, w grupie sześciolatków i pięciolatków oraz w klasie 2a odbyły się grupowe zajęcia logopedyczne. Dzieci dowiedziały się kim jest logopeda i jaką pełni rolę oraz poznały budowę narządów artykulacyjnych niezbędnych do posługiwania się mową. Same również chętnie wypowiadały się na tematy związane z logopedią. W głównej mierze zajęcia były poświęcone ćwiczeniom oddechowym, buzi i języka. Logopeda zwracał uwagę na prawidłowy oddech i pokazywał jak należy układać narządy artykulacyjne przy poszczególnych ćwiczeniach. Drugoklasiści wykonali także pracę plastyczną jaką były logopedyczne rakiety, które stanowiły kolejną propozycję do ćwiczeń usprawniających prawidłowy tor oddechowy oraz narządy artykulacyjne. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach logopedycznych i dobrze się przy tym bawiły.

Logopeda – Marta Wójciak

 

Skip to content