Biedronki po raz drugi w księgarni „Zaczytana kura”

Dzieci z grupy “Biedronek” wiedzą już, że dzięki książkom można wiele się dowiedzieć, a także miło spędzić czas. Aby zatem dowiedzieć się więcej o książkach, 5 marca przedszkolaki po raz drugi wybrały się na wycieczkę do księgarni dziecięcej “Zaczytana kura”.

Na spotkaniu dzieci zostały zapoznane z książkami o tematyce przyrodniczej. Chętnie brały udział w rozmowie i odpowiadały na zadane pytania. Następnie sześciolatki obejrzały księgarnię i jej zasoby.

Na koniec spotkania zakupiliśmy pięknie wydany “Mały atlas motyli”, który daje nam możliwość zobaczenia przedstawicieli ponad dwudziestu polskich gatunków sportretowanych w niezwykłych technikach plastycznych – od kolażu z tkanin przez fotografie, akwarele i dziecięce rysunki aż po modele z liści i patyków. Dzieciom spodobały się również przygody Żubra Pompika – Tomasza Samojlika, a także “Dumny bielik” oraz “Plan bora”, w których znajdziemy wiele interesujących informacji przyrodniczych dotyczących naszego kraju. Zakupione pozycje będziemy z przyjemnością czytać.

Dzieci były zachwycone kolorowym światem książek – bogactwem pozycji, efektownymi oprawami i ilustracjami.

                                                                      Justyna Paczkowska

Skip to content