Pierwszy dzień wiosny u Długoszaczków

W czwartek 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ WIOSNY. Był to miły i radosny dzień. Nawet pogoda, początkowo grymaśna, dopasowała się do naszego radosnego nastroju. Przyszliśmy do szkoły ubrani na zielono. Dużo emocji dostarczyło wspólne przygotowanie przez każdą klasę wiosennych sałatek owocowych lub warzywnych. Wychowawcy ze swoimi klasami przygotowali przed salami lekcyjnymi stoły degustacyjne, aby każdy uczeń mógł spróbować pysznych, zdrowych sałatek. Najedzeni i pełni energii wybraliśmy się do parku na wiosenny spacer. Uczniowie podczas spaceru szukali zwiastunów wiosny. Im dalej szliśmy, tym więcej pojawiało się oznak nowej pory roku – kwiaty leszczyny, pąki na drzewach i krzewach, śpiew ptaków i stukania dzięcioła. Po wspólnym spacerze przyszedł czas na odpoczynek. Dzieci relaksowały się przy oglądaniu filmu przyrodniczego.

Joanna Filińska

 

 

Skip to content