XV Narodowy Dzień Życia i Dzień Świętości Życia

W dniu 21 marca 2019r. do serca diecezji włocławskiej, jakim jest katedra, udała się delegacja naszej szkoły pod opieką  siostry Pauliny Bursiewicz. Tam  odbyły się uroczystości towarzyszące obchodom  XV Narodowego Dnia Życia i Dnia  Świętości Życia.

Przed Mszą Świętą wysłuchaliśmy świadectwa pani Andżeliki Uzarczyk oraz jej córki Tosi. Opowiadały nam o adopcji dziecka poczętego. Podczas Mszy Świętej pod przewodnictwem księdza Wikariusza Biskupiego Sławomira Deręgowskiego oraz koncelebrujących kapłanów, chętne osoby podjęły się duchowej adopcji dziecka poczętego, a zagrożonego zabiciem jeszcze przed narodzeniem. Polega ona na dziewięciomiesięcznej krótkiej modlitwie i codziennym dziesiątku różańca za znane tylko Bogu poczęte dziecko i jego rodziców.

Po zakończonej Eucharystii udaliśmy się do Muzeum Diecezjalnego na galę rozdania nagród w konkursach zorganizowanych przez KPCEN z okazji XV Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia. Z naszej szkoły Mateusz Halik, uczeń klasy III B LO ,zajął 2. miejsce w konkursie literackim. Opiekunem była p. Angelika Szumińska.

Zwieńczeniem uroczystości były świadectwa życia Małgorzaty Waszkiewicz, malarki malującej stopą, która zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym, oraz Wiesława Miętkiewicza pochodzącego z Piotrkowa Kujawskiego, będącego także osobą niepełnosprawną. Wystąpiły także dwie dziewczyny ze szkoły sióstr orionistek: Kasia i Ania, które umiliły czas swoim śpiewem.

Po skończonej konferencji wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Mateusz Halik

Skip to content