Sówki i Biedronki na widowisku multimedialnym „Doktor Dolittle i jego zwierzęta, czyli filmowe Safari”

Dnia 27 marca 2019 roku dzieci z grupy „Sówki” oraz „Biedronki” wzięły udział w interaktywnym widowisku multimedialnym  pod tytułem: „Doktor Dolittle i jego zwierzęta, czyli filmowe Safari” w wykonaniu Teatru Show.

Dzieci uczestniczyły w sposób czynny w spektaklu, który przeniósł je w świat Doktora Dolittle. Przedszkolaki obejrzały fragmenty animowanego filmu o doktorze Dolittle. Część widowni dzięki otrzymanym „biletom szczęścia” wystąpiła nawet w filmowym studiu telewizyjnym. Dzieci wykonywały zadania aktorskie, których celem było zbudowanie fabuły na kanwie literackiego pierwowzoru i zrealizowanie badawczej misji S.O.S. Młodzi widzowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy ludziom i zwierzętom. Dzieci pokonały epidemię, nauczyły się korzystać z numeru 112. Dowiedziały się również jak dotrzeć do Afryki oraz jak pracować z kamerą i mikrofonem. Nasze przedszkolaki poradziły sobie doskonale z wszystkimi zadaniami. Sceny nakręcone z ich udziałem zostaną wmontowane w przygody bohatera lektury i drogą mailową przysłane do rodziców.

Widowisko dostarczyło przedszkolakom miłych i niezapomnianych wrażeń. A tymczasem z niecierpliwością czekamy na film, który został zrealizowany podczas przedstawienia.

Ewelina Rutkowska

Skip to content