Rekolekcje Wielkopostne w przedszkolu

Jak co roku przed Świętami Wielkiej Nocy czy to duży czy to mały, każdy chce przygotować Jezusowi Zmartwychwstałemu mieszkanie w swoim sercu. Dlatego też dn. 29 marca 2019 roku w naszym przedszkolu odbyły się rekolekcje wielkopostne.

Rekolekcje wielkopostne to dla nas wyjątkowy czas w kościele rzymskokatolickim. To szczególny okres poświęcony odnowie duchowej przez modlitwę, konferencje, spowiedź, moment który pomoże poruszyć nasze sumienia i oczyścić dusze z grzechów.

Powinniśmy w te dni zwolnić, posłuchać innych, zastanowić się nad sobą. Rekolekcjonistą, który do nas przybył to ksiądz Paweł Koralewski z Parafii Św. Stanisława we Włocławku.

Poprzez radosne śpiewanie, granie na gitarze a także liczne gestykulacje ksiądz przybliżał nam prawdę o Jezusie, który jest dla nas Drogą, Prawdą, Życiem.

Mówił dzieciom, że nawet w sytuacji gdy zdarzy nam się być niegrzecznym lub skłamać a mamy odwagę się  przyznać do tego czynu to Pan Bóg jest tak dobry i miłosierny, że wszystko nam przebaczy. Dzieci aktywnie i z radością uczestniczyły w rekolekcjach. Słuchały, śpiewały, gestykulowały.

Bardzo dziękujemy księdzu Pawłowi za poświęcony czas, przybycie oraz przygotowanie nas do prawidłowego przeżycia Dnia Zmartwychwstania Pańskiego.

                                          Jolanta Gitner

Skip to content