Warsztaty Wielkanocne z Rodzicami uczniów klasy 1a

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z utęsknieniem czekają zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów. W małym Długoszu przed Wielkanocą również nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Z tej okazji w klasie 1a zapanował również przedświąteczny klimat. Dnia 9 kwietnia o godzinie 16.00 nasza sala lekcyjna zamieniła się w pracownię pełną małych i dużych Artystów.

Celem tego spotkania było poznawania tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi oraz zacieśnianie więzi emocjonalnych między dziećmi i rodzicami.

Podczas warsztatów uczniowie wraz rodzicami oraz młodszym rodzeństwem, wykonali piękne wielkanocne dekoracje. Dzieci ozdabiały styropianowe jaja, robiły wielkanocne koszyczki i zajączki.

Spotkanie dało możliwość współpracy i współdziałania rodziców i dzieci oraz stworzyło warunki do rozwijania twórczości i wyobraźni. Rodzinne spotkanie było niezwykle radosne i przeniosło wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta. Wspólna zabawa i praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.

Dziękuję Rodzicom za obecność, przyniesione materiały plastyczne oraz zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i naszej klasy. Wszystkim obecnym na warsztatach Rodzicom i dzieciom dziękuję za wspólnie spędzony czas.

Katarzyna Matuszewska

 

Skip to content