Dzień Języków Obcych w Małym Długoszu

Dnia 09.05 w „Małym Długoszu” odbył się Dzień Języków Obcych. Od samego rana w naszej szkole zapanował wesoły nastrój. Uczniowie przebrani byli w stroje charakterystyczne dla prezentowanego kraju, a więc byli Włosi, Francuzi, Japończycy, Brytyjczycy, Amerykanie, Rosjanie i Niemcy. Każda klasa wzięła udział w konkursie plastycznym polegającym na wykonaniu flagi swojego państwa. Najładniejsze prace wykonali:

I miejsce – Bartosz Augustyniak 2b

II miejsce – Michał Pietrzak i Natan Prouve 2a

III miejsce – Filip Krysztoforski 2c

Następnie uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali kulinarną ucztę potraw prezentowanego kraju. Można był skosztować sushi, pierożków, szaszłyków, najróżniejszych sałatek i makaronów, precli, oponek i wiele innych.

Najbardziej wyczekiwanym momentem dnia były występy artystyczne klas. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty taneczne, wokalne i językowe.

Dzieci świetnie się bawiły, poznały kulturę i zwyczaje różnych państw.

K.Sobolewska

K.Majewska – Rybacka

M.Jaskólski

Skip to content