Pszczółki układają klocki

„Pracą dziecka jest zabawa. Dzieci uczą się poprzez wszystko, co robią”

Carolyn Hooper

Dnia 9 maja 4-latki wybrały się do Browaru B  na wspólne budowanie. Grupa uczestniczyła w zajęciach pt: „Hocki-klocki”. Pszczółki dobrze się bawiąc układały budowle z klocków o różnych wielkościach, kształtach i strukturze. Każdy mógł poczuć się małym konstruktorem. Oprócz tego w sali były dostępne dla dzieci różnego rodzaju gry planszowe, które również cieszyły się nie małym zainteresowaniem. Podczas zabawy można było zaobserwować uśmiech i radość na twarzach dzieci. Pamiętajmy jednak, że układanie klocków to nie tylko zabawa, ale także rewelacyjna forma nauki, podczas której uczymy się budować, konstruować, ćwiczymy koncentrację, zdolności manualne i rozwijamy własną wyobraźnię oraz inspirujemy dzieci do realizowania własnych pomysłów.

Magdalena Śmiałek

Skip to content