Słoneczka zwiedziły Fabrykę Fajansu

9 maja trzylatki z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” wybrały się na wycieczkę do Fabryki Fajansu. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia tradycyjnego procesu produkcyjnego oraz ręcznego malowania wyrobów fajansowych z których słynie Włocławek. Słoneczka bardzo uważnie śledziły etapy wyrabiania fajansu, a szczególnie z dużym zainteresowaniem przyglądały się paniom ozdabiającym wyroby.

Po zwiedzaniu Fabryki przedszkolaki udały się do Nadleśnictwa. Celem wycieczki było poznanie siedziby oraz ważnych okazów przyrodniczych znajdujących się w naszym regionie. Podczas krótkiej prelekcji z zakresu edukacji ekologicznej, młodzi przyrodnicy mogli dowiedzieć się, jakie rośliny i zwierzęta występują w polskich lasach i jak je rozpoznać.

Paulina Makowska

Skip to content