Zwiedzili ponad 40 krajów na 5 kontynentach

Okrążyli Ziemię, by dziś zawitać do Włocławka i … spotkać się z uczniami szkół podstawowych. Niezwykła rodzina podróżników z Torunia.

8 maja o godz. 11:00, w sali kameralnej Biblioteki Publicznej im. Arentowicza przy ul. Warszawskiej, odbyło się spotkanie z rodziną Łopacińskich – podróżnikami i autorami cyklu książek „Zabrałam brata dookoła świata”.

Mają za sobą trwającą rok podróż, podczas której prawie 3 razy okrążyli Ziemię, pokonując 114 tysięcy kilometrów. Odwiedzili 42 kraje na 5 kontynentach, 184 razy spali w domach odwiedzanych rodzin, 80 razy w kościołach, 33 razy w autobusach a 26 nocy spędzili w namiotach. Odwiedzili m.in. Honduras, Zambię, Burundi, Nikaraguę, Laos, Kubę i Zimbabwe. Podróżując wspólnie z dziećmi przypominali o prastarym fundamencie każdego społeczeństwa – instytucji rodziny.
W niezwykłym spotkaniu motywującym do marzeń i ich spełniania uczestniczyli uczniowie klas – IV b i IV c wraz z wychowawcami – p. Sylwią Pietrzak i p. Agnieszką Szabłowską.
Usłyszeliśmy historię o prawdziwym życiu, o tym, co w nim ważne, piękne, trudne i często zaskakujące. Odkryliśmy drzemiącą w każdym z nas siłę, którą wystarczy tylko uruchomić, aby osiągnąć wielkie cele i rozpocząć najlepszą przygodę życia.

Sylwia Pietrzak

 

Skip to content