“Jak przygoda to tylko w Warszawie”

Dnia 20 maja 2019r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy. W której wzięła udział  cała nasza klasa 1b i 1c Szkoły Podstawowej.  Dzieci zwiedzały  najciekawsze miejsca w stolicy, które przykuwają uwagę turystów.
Wyjechaliśmy o godz.6.45 rano , z pod budynku naszej szkoły. Jechaliśmy długo , aż w końcu ujrzeliśmy tablice z napisem : Warszawa . Gdy wysiedliśmy z autobusu i ustawiliśmy się parami, wyruszyliśmy zwiedzać Stadion Narodowy, zobaczyliśmy wszystkie sekretne przejścia w stadionu, wiele pomieszczeń konferencyjnych oraz szatnię piłkarzy i ogromne trybuny. Po opuszczeniu stadionu obeszliśmy go dookoła. Następnym punktem naszego zwiedzania było centrum miasta i Pałac Kultury i Nauki. Wszystkie dzieci z opiekunami wjechali windą na 30 piętro i podziwiali panoramę naszej stolicy. Wszyscy byli bardzo podekscytowani i zaciekawieni tym co dzieje się w  budynku na co dzień. W czasie wycieczki opiekę sprawowali p. Mirella Kwiatkowska, p. Marcin Jaskólski, Joanna Filińska oraz p. Izabela Gemeinert.

Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się do autobusu i ruszyliśmy w drogę powrotną. Wróciliśmy około godz.19.00 zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

 Organizator: Joanna Filińska

Skip to content