Wyśpiewali sobie miejsce na podium

Uczniowie naszej szkoły: Oliwia Leśniewska, Agata Podufalska, Apolonia Przybylska, Gabriela Trojanowska, Urszula Ulewicz, Julia Nowotka, Oliwia Świątek, Adrianna Górczyńska oraz Aleksander Górczyński, wzięli udział w V Festiwalu Piosenki Religijnej „Śladami św. Jana Pawła II” zorganizowanym w Szkole w Zbrachlinie. Prezentowali się w dwóch odsłonach. Jako duet wystąpiło rodzeństwo Ada i Olek, wyśpiewując sobie wyróżnienie. Zespół wokalny dziewcząt zajął zaszczytne 3 miejsce. Był to wyjazd pełen radości, śpiewu i tańca. Możliwość spotkania z innymi wykonawcami to cudowna lekcja obycia scenicznego i wiary we własne siły. Cieszymy się z sukcesu naszych wokalistów, zważywszy na to, że był to pierwszy taki wyjazd dla członków muzycznej ekipy „małego długosza”. Uczniowie zostali przygotowani przez nauczyciela muzyki pana Tomasza Centkowskiego, który na koniec festiwalu zadyrygował jeszcze połączonym chórem wszystkich wykonawców. Nasi chórzyści spotkali się również z zaprzyjaźnionym chórem Nam Deus, z Parafii św. Wojciecha, który był również gospodarzem tego festiwalu. Wielka słowa podziękowania należą się pani Dorocie Podufalskiej, która swoją pomocą, obecnością i wielką życzliwością wprowadzała nastrój spokoju i niwelowała stres przed występem.

Tomasz Centkowski

Skip to content