Olimpiada Obrony Cywilnej na miarę finału wojewódzkiego

W ubiegłym tygodniu uczniowie liceum Zespołu Szkół Katolickich im. ks Jana Długosza we Włocławku uczestniczyli w finale VIII Miejskiej Olimpiady Obrony Cywilnej 2019. Dwuosobowy zespół Długosza zajął I miejsce pośród szkół ponadgimnazjalnych biorących udział w olimpiadzie. Naszą szkołę reprezentowali – Adam Kruczkowski z II A i Jakub Oleradzki z II B, którzy wygrali etap szkolny. Na podkreślenie zasługuje fakt, że olimpiada składała się z części teoretycznej – testu, jak i praktycznej – strzelani. Nasza drużyna będzie reprezentowała miasto Włocławek w finale wojewódzkim, który odbędzie się w dniach 4 – 5 06.2019 roku w Grudziądzu. Zespoły z miejsc I – III otrzymają wyróżnienia Prezydenta Miasta Włocławek.

Celem olimpiady jest upowszechnianie wiedzy teoretycznej i praktycznej o obronie cywilnej. Ma kształtować świadomość i postawy, które przygotują młode pokolenie na przeciwstawienie się potencjalnym zagrożeniom.

Opiekun: Krzysztof Łodygowski

Skip to content