„Dumni z pochodzenia”

11 czerwca 2019 r. trzylatki z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” oraz uczniowie klasy I b Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza wybrali się do Centrum Kultury Browar B na koncert edukacyjny pt.„Dumni z Pochodzenia”.

Spektakl był adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz klas I-III szkół podstawowych. Specjalnie opracowany program miał na celu zapoznanie młodego odbiorcy z kulturą ludową i uwrażliwienie go na wartości patriotyczne. Idea koncertu narodziła się w związku z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na scenie zaprezentowało się łącznie ponad 100. tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy” oraz kapela, która zagrała na tradycyjnych instrumentach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały polskie tańce narodowe oraz ludowe z różnych regionów Polski.

Paulina Makowska
Joanna Filińska

Skip to content