Wizyta Włocławskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w przedszkolu

Z okazji zbliżających się wakacji i wypoczynku w trakcie ich trwania, dnia 10 czerwca 2019 roku nasze przedszkole odwiedzili ratownicy z Włocławskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przeprowadzili dzieciom pogadankę o temacie „Bezpieczny wypoczynek podczas wakacji wraz z pokazem udzielania pierwszej pomocy”. Przedszkolaki dowiedziały się między innymi jak należy postępować w przypadku utonięcia oraz jak rozpoznać charakterystyczne objawy udaru słonecznego czy użądlenia przez pszczołę. Dzieci uczestniczyły również w pokazie ustawiania rannego w pozycji bocznej bezpiecznej. Zobaczyły także, jak należy udzielać pierwszej pomocy. Na zakończenie przedszkolaki wraz z ratownikami miały wykonane grupowe zdjęcie. Serdeczne podziękowania dla WWOPR za wizytę u nas!

Paulina Zygnerska

Skip to content