Sówki w Fabryce Fajansu

Grupa 5-latków „Sówek” z naszego przedszkola dnia 14 czerwca 2019 roku udała się z wizytą do Fabryki Fajansu przy Falbance we Włocławku. Dzieci miały okazję zobaczyć w jaki sposób wyrabiane są tradycyjne naczynia czy figurki. Panie pracujące w fabryce pokazały Sówkom kolejne etapy powstawania wyrobów. Dzieci miały także okazję samodzielnie spróbować wykonania fajansu w kilku etapach. Na początku modelowały określone kształty, potem szlifowały. W kolejnym kroku malowały duży talerz na wybrane przez siebie wzory – otrzymamy go jako pamiątkę w ciągu najbliższych dni. W ostatnim pomieszczeniu dzieci zobaczyły w jaki sposób się konserwuje oraz utrwala w piecu gotowe wyroby. Przedszkolaki były bardzo zaciekawione całym procesem produkcyjnym W końcowym etapie naszej wizyty Sówki otrzymały w ramach prezentu od fabryki fajansowe żabki. Był to bardzo przyjemny akcent, dzieci bardzo się cieszyły z podarunków. Wróciliśmy do przedszkola w doskonałych humorach.

Paulina Zygnerska

Skip to content