Europejski Tydzień Kodowania w klasach 1-3 SP

Od 5 do 20 października w całej Europie świętujemy Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Dzięki dobrej zabawie, mamy możliwość nauczyć się programować, aby kształtować naszą przyszłość.

Uczniowie „małego” Długosza bez komputera poprzez kodowanie na dywanie mieli możliwość rozwiązywać problemy oraz pokonywać trudności. W dniach 7.10.2019-11.10.2019 każda klasa 1-3 SP miała okazje zobaczyć, że „Wyprawa do ZOO”, ma wiele dróg prowadzących do celu. Podczas zajęć  Długoszacy  projektowali  w grupach 3-4 osobowych rozkład zwierząt w zoo. Następnie każdy z grupy  kodował trasę zwiedzania .Dzieci zauważyły, że poprawnie zakodowana droga, może wyglądać u każdego inaczej. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza realizowali wydarzenie, które zostało wpisane na światową mapę projektu. To bardzo ważne, gdyż liczba zgłoszonych w danym kraju inicjatyw decyduje, który kraj zdobędzie pierwsze miejsce w tym ogólnoeuropejskim wyścigu fair play.

Kamila Kurdubska

Skip to content