Pszczółki odwiedzają Nadleśnictwo Włocławek

Dnia 17 października 2019 r. grupa 5-latków wybrała się do Nadleśnictwa Włocławek na zajęcia edukacyjne o tematyce jesiennej. Podczas przedstawionej prezentacji multimedialnej dzieci poznawały królestwo grzybów, różne gatunki drzew i ich jesienne dary oraz mieszkańców lasu i to, jak przygotowują się do zimy. W czasie zajęć przedszkolaki miały również okazję obejrzeć makietę lasu i pokolorować grzyby. Na zakończenie spotkania Pani Leśnik rozdała dzieciom magnesy z różnymi postaciami zwierząt leśnych.  Głównym celem zajęć było nie tylko poszerzanie wiadomości o lesie i jego mieszkańcach, ale i uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającej nas przyrody.

Mali przyrodnicy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat jesieni w lesie. Zdobyte informacje na pewno pozostaną w pamięci wszystkich przedszkolaków.

Magdalena Śmiałek

Skip to content