Warsztaty „Miar i Wag” w CK Browar B

Dnia 17 października 2019 r. uczniowie klasy 2a wybrali się do CK Browar B na warsztaty „Miary i wagi”.

Uczniowie zobaczyli bardzo bogatą kolekcję miar i wag od towarowych, kupieckich i sklepowych po domowe, pocztowe, aptekarskie i jubilerskie. Obejrzeli wiele ciekawych przedmiotów, w tym odważniki, pojemniki na płyny, ziarno oraz XIX-wieczną kasę sklepową. Eksponaty, które oglądali pochodzą z różnych krajów, m.in. z Chin, a także z wielu epok począwszy od średniowiecza.

Długoszacy wzięli udział w warsztatach, podczas których poznali różne rodzaje wag i zasady ich działania. Mieli możliwość samodzielnego ważenie przedmiotów na wagach szalkowych oraz wagach innego rodzaju -naciskowych, listowych.

Celem zajęć było ocenianie i porównywanie ciężaru przedmiotów, przypomnienie jednostek masy i zależności między nimi. Nasi uczniowie uczyli się cierpliwości i precyzji poprzez dążenie zrównoważenia wagi szalkowej za pomocą zabawek, odważników i różnych ziaren.  Dzieci miały bezpośredni kontakt z eksponatami, mogły również eksperymentować i zdobywać wiedzę przez doświadczenie.

Dziękujemy pani Urszuli Bordyn – wychowawcy świetlicy – za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wycieczki.

Katarzyna Matuszewska

Skip to content