Plener malarski – „Na Bulwarach  im. Marszałka J. Piłsudskiego z widokiem na most im. Marszała E. Śmigłego-Rydza” –  grant z Fundacji „ANWIL dla WŁOCŁAWKA”

W ramach realizacji grantu z Fundacji „ANWIL dla WŁOCŁAWKA”,  którego celem jest zachowanie dziedzictwa historycznego oraz rozwoju kultury i sztuki, dnia 16  października 2019 roku odbył się plener malarski pn. Na Bulwarach im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z widokiem na most im. Marszałka Edwarda Śmigłego Rydza. Zadaniem uczestników pleneru było wykonanie dowolna techniką  pracy plastycznej związanej z ww. podanym tematem. W plenerze brało udział 48  uczniów. Organizatorem pleneru była pani Bożena Sobierajska.

Plener malarski był poprzedzony spotkaniem z  Pan Andrzejem Winiarskim (09.10.2019 r. ), który przybliżył w sposób szczególny  uczestnikom spotkania rolę Marszałków  Śmigłego –Rydza  i Józefa Piłsudskiego dla historii Polski i Włocławka. Ogłoszenie wyników konkursu i otwarcie wystawy poplenerowej odbędzie się w dniu 23 października  2019 roku w holu szkoły. Bardzo dziękuję pani  Kamili Marcinkowskiej za pomoc w opiece nad uczniami podczas pleneru.

Gratuluję uczniom odwagi w zmierzeniu się ze sztuką  w plenerze malarskim!!!

Bożena Sobierajska – organizator pleneru

Skip to content