Dzień Edukacji Narodowej u Długoszaczków

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 15 października 2019 roku w Szkole Podstawowej odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrał wicedyrektor ks. Sebastian Tomczak, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

W części artystycznej pojawiło się wiele humorystycznych scenek, które rozbawiły pracowników i uczniów naszej szkoły. W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć chór naszej szkoły pod dyrygenturą Pana Tomasza Centkowskiego.

Na zakończenie uczniowie szkoły podstawowej wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki.

Joanna Filińska

 

 

Skip to content