„Słoneczka” i „Sówki” na wycieczce w Płocku

Dnia 15 października 2019 roku dzieci z grupy „Słoneczka” i „Sówki” wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Płocka.

Pierwszą atrakcją było widowisko “Tajemnica Bańki Szczęścia” w wykonaniu Teatru Baniek Mydlanych. W czasie oglądania spektaklu poznaliśmy uczniów Bul-Bul Szkoły: Mydlaneczkę i Bąbelka, nauczycielkę –Dobrą Wróżkę, oraz Profesora Bulbulasa. Podczas przedstawienia młodzi uczniowie Mydlaneczka i Bąbelek prezentowali nam swoje umiejętności panowania nad bańkami mydlanymi. Jednak cały czas pragnęli odkryć tajemnicę bańki szczęścia, ale wciąż brakowało im  jednego tajnego składnika. Podczas spotkania z Mistrzem Bulbulasem, Mydlaneczka i Bąbelek wykorzystując całą swoją zdobytą w szkole wiedzę, zamienili wszystkie stworzone przez niego smutne, markotne i szare bańki w szczęśliwe!

Widowisko dostarczyło naszym przedszkolakom niesamowitych wrażeń. Mieliśmy możliwość zobaczyć tysiące baniek mydlanych w przeróżnych kształtach, wielkościach i kolorach.

Kolejną atrakcją był pobyt w Centrum Zabaw Happy Park w Stróżewku. Na miejscu przywitała nas Pani Animatorka, która zapoznała dzieci z zasadami zachowania się podczas zabawy, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Później wszyscy razem ruszyliśmy do zabawy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: zjeżdżalnię, basen z piłeczkami, labirynt tuneli przestrzennych, samochodziki, dmuchane zamki oraz wiele innych atrakcji.

Po takiej dawce pozytywnych wrażeń wspólnie zjedliśmy obiad, aby nabrać sił na drogę powrotną. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do przedszkola. Mamy nadzieję, że wycieczka na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

Ewelina Rutkowska

Skip to content