Żyj zdrowo i kolorowo

W miesiącu październiku uczniowie klas 1-3 SP wzięli udział w zajęciach o zdrowym jedzeniu. Tematyka dotyczyła głównie jedzenia owoców i warzyw.

Wszyscy wiemy, że nawyki żywieniowe dzieci kształtowane są od najmłodszych lat. Dziecko naśladuje dorosłych w ich zachowaniach. Dawanie dobrego przykładu jest nieodzownym elementem właściwej edukacji żywieniowej.

Celem zajęć było przekazywanie wiedzy o zdrowym stylu życia, kształtowanie nawyku jedzenia warzyw i owoców oraz rozumienia znaczenia witamin dla naszego zdrowia. Podczas zajęć uczniowie przygotowywali sałatki owocowe lub warzywne oraz wykonywali w grupach podczas lekcji plakaty zachęcające do jedzenia warzyw i owoców. W szkole odbył się konkurs „Żyj zdrowo i kolorowo”, którego celem było promowanie zdrowego odżywiania, bogatego w witaminy. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na najciekawszy plakat i hasło odbyło się 15 listopada.

Nagrody zostały przyznane w następujących kategoriach:

Klasy I

I miejsce: Kinga Karpińska, Oliwia Kacprowicz, Adam Rykowski, Amelia Bartkowska z klasy 1c
II miejsce: Amelia Korejwo, Małgosia Matuszewska, Staś Lamecki z klasy 1a
III miejsce: Ola Szmajdzińska, Ania Hnatowicz z klasy 1b

Klasy II

I miejsce: Matylda Kępska, Kamila Szepczyńska, Zuzia Kieszkowska, Lena Zaborowska z klasy 2a
II miejsce: Staś Antczak, Antek Zimny, Michał Rosołowski, Marcel Ciesielski z klasy 2a
III miejsce: Agata Podufalska, Marysia Kurdupska, Igor Koprowski, Samuel Morawski z klasy 2b

Klasy III

I miejsce: Zosia Nencka, Ula Ulewicz, Nikola Chodorowska, Aleks Szelag z klasy 3b
II miejsce: Ola Banachowska, Julia Jabłońska, Ania Piasecka, Szymon Kotwicki z klasy 3b
III miejsce: Gabrysia Charzewska, Gabrysia Trojanowska, Alex Michalak z klasy 3b

Katarzyna Matuszewska

 

Skip to content