Drzewo Gangu Słodziaków

Od 12 do 15 listopada 2019 roku klasy 1b i 3a wraz z wychowawczyniami Kamilą Kurdubską i Gabrielą Goszcz wykonały Drzewo Gangu Słodziaków. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w projekt, ponieważ od dłuższego czasu przygody słodziakowych bohaterów odgrywają dużą rolę w ich dziecięcym świecie. Przynieśli z domu wiele przedmiotów, które podlegają recyklingowi, co samo wywołało rozmowę o ochronie środowiska. Tworząc Drzewo zastanawiali się, co można zrobić nowego z rzeczy, które umieszczamy w odpowiednich pojemnikach i dlaczego należy sortować odpady. Po zakończonej pracy sami posegregowali pozostałe śmieci, aby pozostawić salę w należytym porządku. Klasa 1b wykonała z balonów własny gang słodziaków. W tym dniu również zorganizowaliśmy Obchody Dnia Głośnego Czytania. Do wspólnego czytania klasa 3a zaprosiła klasę 3c wraz z wychowawcą. Ponieważ dzień był wyjątkowy, każde dziecko przyniosło do szkoły swojego ulubionego słodziaka. Trzymając słodziaki uczniowie słuchali jak ich koledzy i koleżanki czytali przepiękne historie o słodziakach z książki pt. „Gdy jesień nastanie na leśnej polanie, czyli nowe przygody Gangu Słodziaków”. Wykonane zdjęcia przygotowanego Drzewa Gangu Słodziaków zostały wysłane na konkurs.

Gabriela Goszcz

Skip to content