Konkurs przedmiotowy z matematyki – Liga Zadaniowa

Konkurs Liga Zadaniowa pobudza i rozwija zainteresowania matematyką wśród uczniów już od 1987 roku. W bieżącym roku szkolnym organizatorami tego konkursu są: Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Wydział Matematyki i Informatyki UMK oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Te zawody matematyczne składają się z trzech oddzielnych spotkań konkursowych, a zadania kierowane są do uczniów klas 6 i 7 szkoły podstawowej. Tradycją naszej szkoły stał się fakt, że nasi uczniowie uczestniczą w tym prestiżowym konkursie matematycznym. W minioną sobotę, podczas pierwszego takiego spotkania,  Zespół Szkół Katolickich reprezentowało aż 26 uczniów, w tym:

10 uczniów klas 5 (pisali oni konkurs na poziomie klasy 6 szkoły podstawowej), tu na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie: Jan Bromirski (kl. 5a), Aleksander Piernikowski (kl. 5b), Antonina Kaczorowska (kl. 5b) i Aleksandra Kuchta (kl. 5a);

10 uczniów klas 6, tu na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie: Wiktor Niedzielski (kl. 6c), Marta Skupniewicz (kl. 6a), Mikołaj Bińczarski (kl. 6c), Konrad Felińczak (6a), Tymoteusz Borczyński (kl. 6c), Maria Jóźwiak (kl. 6c), Zuzanna Górczyńska (kl. 6c) i Natalia Wędrowska (kl. 6c);

6 uczniów klasy 7, tu na szczególne wyróżnienie zasługują: Zofia Prokopczyk (7b), Zuzanna Orbaczewska (7b), Jan Jóźwiak (7b), Witold Przewozikowski (7b), Robert Daroszewski (7b) i Klaudia Fydryszewska (kl. 7a).

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach Ligi Zadaniowej!

Bardzo dziękuję paniom: Monice Bińczarskiej, Joannie Karwowskiej i Emilii Chodole za czas poświęcony na rozwiązywanie zadań z młodzieżą, za opiekę nad dziećmi podczas pierwszego etapu konkursowego oraz czynny udział w sprawdzaniu prac konkursowych.

Emilia Chodoła

Skip to content