Światowy Dzień Pluszowego Misia u Długoszaczków

Dnia 25 listopada 2019 r. w „małym” Długoszu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? W tym dniu swoje święto ma najlepszy przyjaciel wszystkich milusińskich. Miś jest towarzyszem wielu zabaw, dodaje otuchy, łagodzi wszelkie smutki i lęki.

Mali Długoszacy w tym dniu przynieśli do szkoły swoje pluszaki. Klasy 1-3 zebrały się w sali gimnastycznej, by wspólnie świętować ten dzień. Dzieci wysłuchały krótkiej historii na temat Pluszowego Misia. Następnie uczniowie z klasy 2a zaprezentowali występ artystyczny pt. „O misiu, który odważył się być mądrym”.

W dalszej części kolejno klasy 1 oraz 2 prezentowały się wykonując wybraną piosenkę o misiu, natomiast klasy 3 przeczytały opowiadanie pt.: „Trzy Misie”.

W tym dniu każda klasa otrzymała dyplom za udział i aktywne włączenie się w imprezę.

Była to doskonała okazja, by rozstrzygnąć i nagrodzić wszystkich tych, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym „Mój Przyjaciel Miś” zorganizowanym przez wychowawców świetlicy – panią Urszulę Bordyn oraz Żanetę Szpulecką.

Nagrody zostały przyznane w następujących kategoriach:

Prace przestrzenne:

I miejsce – Alicja Duszyńska z kl.2a

II miejsce – Zuzanna Kamedulska z kl. 2c

III miejsce – Agata Podufalska z kl. 2b

Wyróżnienia: Anna Spytkowska z kl. 2c, Oliwia Fydryszewska z kl. 4a.

Prace płaskie:

I miejsce – Aleksandra Wędrowska z kl. 3a

II miejsce – Maja Wasielewska z kl. 1b

III miejsce – Nikola Chodorowska z kl. 3b

Wyróżnienia: Karolina Mazurek z kl. 3a, Stefani Stokwisz-Augustyniak z kl. 1b, Małgorzata Matuszewska z kl. 1a, Adam Koprowski z kl. 1a, Kryspin Łuczak z kl. 1a.

Gratulujemy i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów!

Na koniec uroczystości zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia klasowe oraz indywidualne zdjęcia w FOTOBUDCE, specjalnie przygotowanej na tę okazję. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Dziękujemy za pomoc przy organizacji imprezy Światowego Dnia Pluszowego Misia pani Urszuli Bordyn oraz pani Żanecie Szpuleckiej.

Katarzyna Matuszewska

Skip to content