Iskierki w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

Nie ma lepszego sposobu na naukę niż poznanie wszystkimi zmysłami. Nie ma lepszego sposobu na zrozumienie czegoś niż przeżycie tego. Dlatego właśnie dnia 26. listopada 2019 r. maluszki miały okazję wziąć udział w warsztatach „W Maciejowej izbie” organizowanym przez Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. Dzieci mogły zobaczyć z bliska, jak żyli ich przodkowie w tradycyjnych chałupach wiejskich, jak były one wyposażone i z jakich pomieszczeń się składały. Dużo radości sprawiło maluszkom zamienienie się w stolarza i zaprojektowanie własnego mebelka. Myślę, że po tym spotkaniu „Iskierki” będą znacznie częściej dostrzegać tradycyjne kujawskie stroje, przedmioty i symbole pośród innych i tym samym utożsamiać się ze swoją małą ojczyzną jaką są Kujawy.

Ksenia Kwiatkowska

Skip to content