Wycieczka do fabryki bombek

Dnia 16 grudnia 2019 roku klasy 3a i 3c wraz z p. Katarzyną Sobolewską, p. Gabrielą Goszcz i s. Pauliną Bursiewicz wybrały się do Gniezna do fabryki bombek. Zwiedzanie obejmowało 4 główne działy produkcji. W dziale „dmuchalnia” zobaczyliśmy, jak podgrzewa się szklane rury, by z przygotowanych porcji szkła wydmuchać kule, z których powstaną piękne ozdoby choinkowe. W kolejnym dziale „srebrzalnia” zaobserwowaliśmy, jak w wyniku odpowiednich reakcji chemicznej srebrzy się kule od środka. Następnym etapem było zwiedzanie lakierni, gdzie bombki choinkowe nabierają pięknych barw. Później udaliśmy się do „dekoratorni”, gdzie nadaje się bombie wyjątkowy i unikalny wygląd.

Na koniec uczniowie przystąpili do samodzielnego malowania bombek. Każde dziecko wykonało 4 piękne bombki, które z pewnością zawisną na domowych choinkach.

Katarzyna Sobolewska

 

Skip to content