Laureat jesiennej edycji konkursu “Olimpus” z chemii

Witold Przewozikowski z klasy 7b SP został laureatem jesiennej sesji Ogólnopolskiej Olimpiady “Olimpus” z chemii. Uczeń uzyskał 210 na 240 możliwych do zdobycia punktów, co stanowi dziewiąty wynik w Polsce.

Jesienna sesja Ogólnopolskiej Olimpiady “Olimpus” z chemii należy do tych trudniejszych, gdyż uczestnicy muszą ocenić poprawność każdej ze 120 odpowiedzi (30 pytań po 4 odpowiedzi). Maksymalnie można uzbierać 240 punktów, gdyż 120 “oczek” uczeń otrzymuje na starcie konkursu, aby nikt nie ukończył zawodów z ujemnym kontem punktowym.

Witek uzyskał wynik 210 punktów, co oznacza, że pomylił się tylko w 15 na 120 odpowiedzi!

Pozostali uczniowie startujący w Ogólnopolskiej Olimpiady “Olimpus” z chemii w sesji jesiennej uzyskali zadowalające rezultaty, ale nieco zbyt niskie, aby osiągnąć tytuł laureata.

Opiekunem merytorycznym wszystkich uczestników tego konkursu w naszej szkole jest pan Konrad Trokowski.

Konrad Trokowski

Skip to content