Kolejny raz Brązowa Tarcza dla Długosza w Rankingu Perspektyw!

Dziś, 09 stycznia 2020 r., został opublikowany Ranking Liceów i Techników Perspektyw 2020.

Z wielką radością i satysfakcją pragniemy poinformować, że Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Długosza we Włocławku zajęło w nim 547. miejsce spośród 2085 liceów w Polsce, które spełniły kryteria i były wzięte pod uwagę w rankingu (w zeszłym roku zajęliśmy 628. pozycję w kraju). Ponadto w województwie kujawsko-pomorskim uplasowaliśmy się na 22. pozycji ( w zeszłym roku na 25.), a we Włocławku, tradycyjnie już, na trzecim miejscu.

W rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych (dla szkół dwujęzycznych uwzględniono dodatkowo wyniki z języka obcego na poziomie dwujęzycznym) oraz sukcesy w olimpiadach.

Na ogłoszenie Rankingu Perspektyw czekają nie tylko dyrektorzy szkół, ale również uczniowie i ich rodzice, którzy wkrótce staną przed wyborem odpowiedniej szkoły ponadpodstawowej.

Mamy nadzieję, że Ranking Perspektyw pomoże młodzieży w wyborze naszego liceum.

Gratulujemy ubiegłorocznym naszym maturzystom i olimpijczykom, dzięki którym kolejny raz odnieśliśmy sukces w tym rankingu!

Urszula Brykalska

Skip to content