Akcja charytatywna „Podaruj Dzieciom Uśmiech”

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
Janusz Korczak

 

W dniach od 9 grudnia 2019 r. do 10 stycznia 2020 r. w Małym Długoszu została zorganizowana akcja charytatywna „Podaruj Dzieciom Uśmiech”.

Korzystając z okazji, że zwykle przed świętami planujemy większe porządki, zachęciliśmy dzieci i ich rodziców do wzięcia udziału w zbiórce zabawek, książeczek, bajek, klocków, gier planszowych i edukacyjnych, puzzli, ubranek, kurtek oraz butów, które nie są używane przez naszych podopiecznych. Wspólnymi siłami zebrała się dość spora ilość ciekawych rzeczy.

Wszystkie zebrane rzeczy przekazaliśmy dnia 16.01.20120 r. do Domu Dziecka im. Ks. Bp. W. Owczarka przy ul. Leśnej 2a oraz do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Maluch” przy ul. Sielskiej 3. 

Dziękujemy tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i włączyli się w szlachetną akcję. Musimy pamiętać, że czasami tak niewiele trzeba, by sprawić innym radość i spowodować, by na buziach pojawił się uśmiech.

Pomysłodawcami akcji byli rodzice uczniów z klasy 2a. Opiekę nad całością sprawowała p. Katarzyna Matuszewska oraz Samorząd Uczniowski Małego Długosza.

Dziękujemy p. Grzegorzowi za przewiezienie darów do domów dziecka.

Katarzyna Matuszewska

Skip to content