Licealiści ponownie na wykładzie technologicznym Politechniki Warszawskiej

W piątek, 17 stycznia, grupa trzynaściorga licealistów z klas pierwszych i trzecich Długosza, wraz z organizatorem i opiekunem wycieczki – panem Konradem Trokowskim, pojechała do Warszawy, aby wysłuchać niepowtarzalnego wykładu prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Krawczyka pt. „O sposobach rozwiązywania zadań technologicznych”. Zajęcia te adresowane są do uczniów, którzy zamierzają wystartować w bardzo wymagającym Konkursie Chemicznym Politechniki Warszawskiej.

Do Warszawy udaliśmy się pociągiem PKP IC, a podróż przebiegła bez żadnych problemów. Czas przed wykładem poświęciliśmy na wizytę w Złotych Tarasach, czyli kompleksie handlowo-biurowo-rozrywkowym znajdujący się w Śródmieściu Warszawy. Krążące legendy nie kłamią – naprawdę można się tam zgubić.

Drogę z Warszawy Centralnej do Katedry Technologii Chemicznej Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej pokonaliśmy piechotą w kwadrans.

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Krawczyk poświęcił swój wykład analizie termodynamiki i kinetyki procesów technologicznych biegnących w przemyśle chemicznym przy produkcji amoniaku, kwasu siarkowego (VI) i energii metodami konwencjonalnymi.
Dla pierwszaków był to pierwszy kontakt z czysto uniwersyteckim wykładem przygotowanym i wygłoszonym przez światowej sławy kierownika Katedry Technologii Chemicznej WCh PW. Chociaż podróż powrotna nie należała do przyjemnych ze względu na przepełnienie pociągu, to nikt nie żałował piątkowego popołudnia i wieczoru spędzonego w sposób naukowy.

Konrad Trokowski

Skip to content