Cyberprzemoc – konsekwencje prawne: spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej we Włocławku

We wtorek 21 stycznia br. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej we Włocławku panią Anetą Kuczyńską.

Tematem spotkania była: Cyberprzemoc i jej konsekwencje prawne. Zagadnienia przedstawione uczniom dotyczyły: wyjaśnienia terminu cyberprzemocy zilustrowanego przykładami oraz omówienia form cyberprzemocy.

Uczniowie uzyskali wyczerpujące odpowiedzi na następujące pytania: Co robić, aby nie zostać ofiarą cyberprzemocy? Jak korzystać z telefonu i internetu, aby nie krzywdzić innych? Pani strażnik podkreśliła również kilkakrotnie, że to, co raz znajdzie się w internecie, pozostanie tam na zawsze, a w cyberprzestrzeni wcale nie jesteśmy  anonimowi. Zagadnieniem kończącym spotkanie były konsekwencje prawne cyberprzemocy. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 7a, 7b i 8b. Po feriach zimowych zaplanowane jest spotkanie o podobnej tematyce dla klas 5, 6 i 8a. Koordynatorem spotkania była pani Bożena Sobierajska pedagog szkolny.

Bożena Sobierajska

Skip to content