Dzień Babci i Dziadka – wizyta w Domu Pomocy Społecznej

Z radością przyjęliśmy zaproszenie, by wystąpić z przedstawieniem artystyczno-słownym w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Nowomiejskiej 19 we Włocławku z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Dnia 23.01.2020 r. klasa 2a udała się do Pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej, by zaprezentować przygotowany wcześniej występ artystyczny. Uczniowie przedstawili krótki spektakl teatralny, były piosenki, wiersze, taniec polka, rozweselający i przezabawny występ taneczny „Klauni”.

Takie spotkania powodują, że uwrażliwiamy najmłodszych na potrzeby innych ludzi, rozbudzamy w nich również empatię i zwracamy uwagę na poszanowanie godności drugiego człowieka.

Uczniowie klasy 2a bardzo ucieszyli się, że mogliśmy tam ponownie gościć i sprawić innym radość oraz zobaczyć uśmiech na twarzach samotnych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Mali Długoszacy już planują kolejne spotkanie. Jak dało się zauważyć po twarzach seniorów, to była dla nich pełna emocji i radości chwila. Ten wspólnie spędzony czas i wiele wypowiedzianych ciepłych słów, na długo zostanie w sercach i pamięci.

Dziękujemy p. Pauli Ciniewskiej i p. Julii Warszawiak za pomoc w opiece nad dziećmi.

Katarzyna Matuszewska

Skip to content