Z dobroczynną wizytą w Caritas Diecezji Włocławskiej

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu Mały Książę wraz z opiekunem, panią Bożeną Sobierajską, we wtorek 25 lutego br. odwiedzili Caritas Diecezji Włocławskiej. Na wolontariuszy czekała pani Agnieszka Magos,  która opowiedziała o historycznych uwarunkowaniach działalności Caritas. Zaprosiła uczestników do udziału w konkursie na projekt magnesu z okazji jubileuszu 30 lat działalności Caritas.

Mieliśmy także  wyjątkową okazję  spotkać się z księdzem Januszem Bartczakiem, Dyrektorem Caritas Diecezji Włocławskiej. Ksiądz Dyrektor opowiedział o działalności Caritas, odniósł się do aktualnie bardzo trudnej sytuacji w Jemenie gdzie  trwa największy kryzys humanitarny na świecie, wywołany przez toczącą się już od pięciu lat wojnę domową. Wyjaśnił, że Caritas Polska organizuje pomoc i apeluje o wsparcie dla Jemeńczyków. W tym momencie wszyscy byli zgodni, aby włączyć się w akcję pomocy dla potrzebujących. Spotkanie to było doskonałą okazją, aby długoszacy mogli przedstawić swoje inicjatywy w ramach działalności na rzecz potrzebujących. W tym duchu wsparli oni Caritas Diecezji Włocławskiej kwotą pieniężną w wysokości 184 zł. zebranych podczas kiermaszu walentynkowego.

Następnie odwiedziliśmy świetlicę prowadzoną przez Caritas. Spotkaliśmy tam siostrę Neoni, wraz z panią Patrycją, oraz dzieci korzystające z tego miejsca. Spotkanie to przerodziło się we wspólną, pełną radości zabawę. Nasza wizyta zapoczątkowała współpracę z Caritas Diecezji Włocławskiej. Dziękujemy za serdeczność, uśmiech i radość płynącą z tego spotkania.

Bożena Sobierajska – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Mały Książę

Skip to content