Lekcja pierwszej pomocy w klasie 7bSP

W piątek 28 lutego 2020 w kl. 7b gościliśmy ratowników medycznych z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku – pana Jarosława Markiewicza i pana Tomasza Majerowskiego. Podczas dwugodzinnych zajęć zaprezentowano nam wykład o udzielaniu pierwszej pomocy. Ratownicy pokazali bardzo dokładnie, co należy zrobić w sytuacji, gdy dana osoba jest nieprzytomna oraz jak korzystać ze sprzętu AED. Następnie bardzo dokładnie przedstawili,  w jaki sposób pomoc osobie ze złamaniem otwartym oraz gdy niemowlę bądź dorosły się zakrztusi. Oczywiście cała teoria poparta była praktyką. Teraz już wiemy, jak zachować się w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu i zdrowiu innych osób i jak im pomóc, czekając na przyjazd karetki.

Zuzanna Orbaczewska z kl 7b

Skip to content