Pszczółki w Multikinie

W piątek 6 marca 2020 r. grupa „Pszczółek” wybrała się do Multikina z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet. Dzieci miały okazję obejrzeć bajkę pt.: „Naprzód”. Najnowsza animacja Disney&Pixar to opowieść o braciach, dwóch elfach, którzy wyruszają w podróż, aby poznać rodzinne tajemnice.  Na wielkim ekranie mogliśmy zobaczyć barwną krainę zamieszkałą przez elfy, centaury, jednorożce i smoki. Niebyła to jednak zwykła kraina, gdyż baśniowe stwory jeździły samochodami, oglądały telewizję, po niebie latały samoloty, jednorożce były buszującymi po ulicach szkodnikami, a smoki – zwierzętami domowymi. Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje, dzięki którym można było oderwać się od “szarej rzeczywistości”. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.

Celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskich. Oprócz tego główny bohater, który – choć spiczastością uszu i kolorem skóry odstaje od młodych widzów – swoją historią mógł pomóc młodym odbiorcom w innym spojrzeniu na problemy m.in. relacji rodzinnych: miłości braterskiej, przyjaźni, ale też traumatycznych przeżyć.

Z pewnością wiele wątków tej nieprawdopodobnej historii posłuży nam po powrocie do całkiem przyjemnych, lecz ważnych dyskusji.

Magdalena Śmiałek

Skip to content