Dzień Kobiet u Długoszaczków

9 marca 2020 r. w Małym Długoszu obchodziliśmy Dzień Kobiet. To coroczne święto przypadające 8 marca jest dniem pełnym uśmiechu, kwiatów i radości. Zostało ustalone w 1910 roku. Niegdyś symbolem tego święta były czerwone goździki.

Tradycyjnie był to w naszej szkole dzień bardzo wyjątkowy. Nauczyciele, pracownicy obsługi i uczniowie zgromadzili się w przystrojonej sali. Były życzenia, kwiaty, zabawne i pełne dowcipu występy artystyczne uczniów, ale też i nauczycieli. Po występie ks. wicedyrektor Sebastian Tomczak złożył życzenia wszystkim kobietom tym małym i tym troszkę starszym. Panie i dziewczynki zostały obdarowane pięknymi kwiatami. Za część artystyczną odpowiedzialni byli: p. Marta Trela, p. Kamila Kurdubska, p. Aleksandra Ujazdowska i p. Marcin Jaskólski.

Aleksandra Ujazdowska
Skip to content