Zdalna świetlica szkolna – miła nauka, relaks, a nawet odkrywanie swoich ukrytych talentów….

W obecnej sytuacji przyszło nam zmierzyć się z bardzo ważnym wyzwaniem, jakim jest zdalna nauka. Jest to dla nas wszystkich ciężki czas, czas próby, odpowiedzialności oraz empatii. Z uwagi na zamknięcie szkoły i zawieszenie zajęć uczniowie spędzają ten czas w domach, ucząc się, na powtórkach materiału a tym samym utrwalaniu swojej wiedzy. Z racji tego, jaka sytuacja panuje w chwili obecnej na całym świecie związana z koronawirusem, świetlica szkolna wspiera uczniów w różny sposób, zachęcając aby poświęcali wolne chwile na  spędzenie go w gronie rodzinnym, grając w gry planszowe, tworząc kreatywne rzeczy, ale także uczestniczyć z nami w wielu ciekawych akcjach.

Pierwszą taką akcją, w której uczniowie mogli uczestniczyć zdalnie była Akcja społeczno-edukacyjna “Żonkile”. 19 kwietnia przypadała rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania  w okupowanej Europie. Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci o tym wydarzeniu.

Uczniowie wykonali papierowe żonkile, plakaty. Mogli również obejrzeć czy wysłuchać fragmentów opowiadań z książki ,,Zdążyć przed Panem Bogiem”, powieści “Arka czasu” i “Pan Apoteker” i innych utworów poświęconych tej tematyce. Opracowywali do nich karty pracy.

Oprócz tego wykonywali zakładki do książki z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, ale mogli także rozwiązywać w quizy o książkach i pisarzach. Każdego dnia otrzymywali również quizy online o środowisku, zwierzętach, Polsce itp. Wykonywali też ciekawe prace plastyczne.

Przez cały czas kwarantanny nauczyciele świetlicy przesyłają ciekawe propozycje zajęć, gier, prac plastycznych, krzyżówek, rebusów, łamigłówek, aby uczniowie mogli w czasie wolnym odpocząć i się zrelaksować. Niektórzy nawet uchylili rąbka tajemnicy, jak upamiętnili  rocznicę 3 Maja.

Dziękujemy za to, że jesteście z nami w kontakcie 🙂

Paulina Iwańska

Skip to content